جزئیات مطلب (کار، تبلیغات، خرید، فروش، خدمات و ...)

برای مطلب مورد نظر تصویری ثبت نشده فقط می توانید اطلاعات آن را مشاهده کنید

  • ثبت کننده: امیرحسین فزوه

  • عنوان: خورشید، منبع بی‌پایان انرژی (شماره یک)

  • طبقه بندی: علم و تکنولوژی

متن

انرژی خورشیدی یکی از پاک‌ترین و در دست‌رس‌ترین شکل‌های انرژی است که استخراج آن بسیار راحت و بدون نیاز به نیروگاه‌های بزرگ و آلوده‌کننده است.

کشور ایران از نظر تابش خورشیدی در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد. بنابراین شرایط بسیار خوبی برای استفاده از انرژی خورشیدی جهت تولید برق در ایران مهیاست که این مسئله، علاوه بر ایجاد دست‌رسی آسان به برق در همه‌جا، به کاهش تولید گازهای گل‌خانه‌ای نیز کمک شایانی می‌کند و شرایط رسیدن به توسعه‌ی پایدار را در کشور تسهیل خواهد کرد.

 

در شکل زیر میانگین تابش خورشیدی سالانه‌ی نقاط مختلف ایران بر مبنای میانگین دوره‌ی دوازده ساله از ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۱ قابل مشاهده است.

 

طبق آمار وزارت نیرو مصرف برق کشور در سال ۹۵ برابر ۲۹۸ میلیارد کیلووات‌ ساعت بوده است که با توجه به میزان تابش خورشیدی سالیانه‌ی کشور، با استفاده از پنل‌هایی با بازده ۱۵٪ (که حداقل بازده سلول‌های اقتصادی کنونی است)، می‌توان با اشغال کم‌تر از یک‌هزارم مساحت کشور کل این برق را تامین کرد. این تنها یک فرض است زیرا به دلایل مختلف نمی‌توان فقط بر انرژی خورشیدی به عنوان منبع تولید برق تکیه نمود، اما نشان می‌دهد که استفاده از سلول‌های خورشیدی برای تامین برق کشور نه تنها گزینه‌ای مقرون به صرفه است، بلکه برای رسیدن به اهداف توسعه‌ی پایدار، یک عمل ضروری است.

 

در این سلسله نوشتار به مسایل مختلف پیرامون انرژی خورشیدی و تولید برق از نور خورشید پرداخته خواهد شد. مسایل مختلفی از قبیل نیروگاه‌های خورشیدی کوچک و بزرگ، انواع پنل‌های خورشیدی، روش‌های مختلف استفاده از انرژی خورشیدی و مطالبی دیگر. با کاربگ در ادامه‌ی این نوشتارها هم‌راه باشید.

بازگشت به صفحه اصلی

زابل ایران
تلفن: 09033101304
ایمیل: mohsnsfrz@yahoo.com

چند اصل مدیریت کسب و کار
o- از هر فرصتی برای استخدام و به کارگیری افراد برجسته استفاده کنید
o- با فرق گذاشتن بیهوده بین افراد گروه، انگیزه کاری آنها را از بین نبرید
o- نحوه سازماندهی امور،باید بگونه ای باشد که انعطاف پذیری، چابکی و پتانسیل نوآوری در سازمان تقویت شود
o- نمیدانم را به هنوز نمی دانم تغییر دهید
o- یک مشتری خشنود، رضایتش را به 3 نفر می‌گوید اما یک مشتری ناخشنود 20 نفر را باخبر می‌کند
o- مهم است که برای هر روز یا هر هفته اهدافی تعیین کنید