جزئیات مطلب (کار، تبلیغات، خرید، فروش، خدمات و ...)

  • عکس شماره یک
  • عکس شماره دو
  • عکس شماره سه
  • ثبت کننده: امیرحسین فزوه

  • عنوان: خورشید، منبع بی‌پایان انرژی (شماره شش)

  • طبقه بندی: علم و تکنولوژی

متن

در قسمت‌های قبل در مورد انواع ضرورت استفاده از انرژی خورشیدی، پنل‌های خورشیدی و عوامل موثر در انتخاب پنل‌های خورشیدی اطلاعاتی ارایه شد. در این قسمت به معرفی تولیدکنندگان بزرگ پنل‌های خورشیدی در سطح جهان خواهیم پرداخت.

تولیدکنندگان بزرگ پنل‌های فوتوولتاییک:

شرکت‌های زیادی در سطح جهان در زمینه‌ی تولید پنل‌های فوتوولتاییک فعال هستند که بیش‌تر آن‌ها چینی هستند. شرکت‌های چینی با پایین‌ آوردن قیمت‌ها نقش بسیار بزرگی در گسترش انرژی خورشیدی در سطح جهان بازی کرده‌اند. شرکت‌های چینی بزرگی مانند Jinko, Trina, Canadian Solar, Yingli در کنار شرکت آمریکایی First Solar، شرکت‌های‌ کره‌ای LG و Hanawa Q Cells و شرکت‌های ژاپنی Sharp, Panasonic و Kyocera بیش‌ترین سهم را در تولید پنل‌های خورشیدی باکیفیت در جهان دارند.

در عکس شماره ۱ آماری از 10 تولیدکننده بزرگ پنل در جهان ارایه شده است که همان‌طور که مشاهده می‌شود شش تا از این ده تولید کننده چینی هستند.

شرکت آمریکایی First Solar سال‌هاست که خود را به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده پنل‌های لایه نازک در جهان معرفی کرده است. پنل‌های ساخت این شرکت در سه تا از بزرگ ترین نیروگاه‌های خورشیدی جهان به کار رفته است. کادمیوم به کار رفته در این پنل‌ها نگرانی‌های زیست محیطی را به وجود آورده، اما خود این شرکت مسئولیت بازیابی کادمیوم و بازیافت آن را از سلول‌های استفاده شده بر عهده گرفته است.

طی بررسی‌های سایت greentechmedia به عنوان یکی از مراجع در زمینه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر، بالاترین میزان فروش لزوما به معنای کیفیت برتر نیست و تعدادی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان در لیست پرکیفیت‌ترین سازندگان نیستند. کیفیت پنل‌ها به معنای بازدهی بالا و افت‌های تولید حداقلی و طول عمر بالاست که در آزمایشگاه‌ها به طور مرتب اندازه‌گیری و آزمایش می‌شود. در لیست منتشر شده‌ي مربوط به سال ۲۰۱۷ در این سایت، پنل‌های ساخت شرکت Kyocera ژاپن هم‌چون سال‌های گذشته در صدر باکیفیت‌ترین پنل قرار گرفته و شرکت‌های Trina و Jinko نیز در این لیست در جای‌گاه بالایی قرار دارند. شرکت آلمانی Solar World نیز هم‌چون همیشه در لیست باکیفیت‌ترین‌ها جای دارد. این لیست را در شکل شماره ۲ مشاهده می‌کنید.

 

با توجه به کاهش شدید قیمت سلول‌های ساخت چین، عملا در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های ژاپنی و آلمانی از دور رقابت خارج شده‌اند زیرا حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد منابع سیلیکون دنیا در چین وجود دارد و همین امر عرصه را برای تولیدکنندگان کشورهای دیگر تنگ کرده است.

بازگشت به صفحه اصلی

زابل ایران
تلفن: 09033101304
ایمیل: mohsnsfrz@yahoo.com

چند اصل مدیریت کسب و کار
o- از هر فرصتی برای استخدام و به کارگیری افراد برجسته استفاده کنید
o- با فرق گذاشتن بیهوده بین افراد گروه، انگیزه کاری آنها را از بین نبرید
o- نحوه سازماندهی امور،باید بگونه ای باشد که انعطاف پذیری، چابکی و پتانسیل نوآوری در سازمان تقویت شود
o- نمیدانم را به هنوز نمی دانم تغییر دهید
o- یک مشتری خشنود، رضایتش را به 3 نفر می‌گوید اما یک مشتری ناخشنود 20 نفر را باخبر می‌کند
o- مهم است که برای هر روز یا هر هفته اهدافی تعیین کنید